Vi jobbar på Vilja och Nypon förlag!

Vi är många som är delaktiga i arbetet med att ta fram Viljas och Nypon förlags lättlästa böcker. Framför allt arbetar vi med en stor grupp frilansande medarbetare, som redaktörer, illustratörer, formgivare och sätterier. För att inte tala om våra författare! Här finns kontaktuppgifter till redaktionen:

Annette Persson, huvudredaktör Nypon förlag
annette@nyponforlag.se

Bengt Revin, tryck och ekonomi
bengt@nyponforlag.se

Charlotta Fahlén, projektledare för VILJA JOBBA
charlotta@viljaforlag.se 

Gabriela Anusic, redaktionsassistent
gabriela@nyponforlag.se

Henny Holmqvist, förläggare Nypon och Vilja förlag
henny@nyponforlag.se

Lena Maria Nordstrand, förlagschef Nypon förlag
lenamaria@nyponforlag.se

Lina Nordstrand, förlagschef Vilja förlag
lina@viljaforlag.se

Lisa Broberg, webbredaktör
lisa@viljaforlag.se

Mia Ljunggren, huvudredaktör Vilja förlag
mia@viljaforlag.se

Sandra Svensson, marknad, pr och kommunikation
sandra@viljaforlag.se

Sara Wåglin, redaktör, ansvarig för fakta och mångspråk
sara@viljaforlag.se

Vilja förlag
Östermalmsgatan 61
114 50 Stockholm

Telefon: 042-442 24 20
E-post: info@viljaforlag.se